Na jihu Čech přibývá nakažených chřipkou, budějovická nemocnice zakázala návštěvy

V jihočeských nemocnicích je hospitalizováno už pět lidí s prasečí chřipkou, tedy virem A/H1N1. Narůstá i počet nemocných s klasickou chřipkou. Kraj je na pokraji chřipkové epidemie. Českobudějovická nemocnice reagovala zákazem návštěv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nachlazení (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos, David Castillo Dominici

V budějovické nemocnici jsou hospitalizováni čtyři pacienti s virem prasečí chřipky ve vážném stavu. Dalšího pacienta, u kterého je podezření na virus A/H1N1, přijali v noci. Jeden případ hlásí písecká nemocnice.

V případě nárůstu počtu onemocnění je českobudějovická nemocnice připravena rozšířit lůžkovou kapacitu. Jak potvrzuje František Kotrba z Krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích, Česko je na prahu chřipkové epidemie.

Na chřipku zemřelo už sedm lidí, roste i počet případů prasečí chřipky

Číst článek

„My v současné době registrujeme 1265 případů na 100 tisíc obyvatel. Tam se jedná o akutní respirační infekce, a to je číslo, které je dokonce poněkud nižší, než bylo před Vánoci. Ale podle výsledků Národní referenční laboratoře registrujeme stále více a více případů onemocnění chřipkou, především chřipkou typu A,“ uvedl Kotrba.

Také proto je ode dneška v českobudějovické nemocnici zákaz návštěv. Zákaz se týká celého areálu a zatím není jasné, jak dlouho potrvá. Ostatní zdravotnická zařízení v kraji opatření zvažují a zatím vyčkávají.

Chřipku od nachlazení odlišuje hlavně vysoká teplota a silná únava

Číst článek

Chřipka - jak chránit sebe i své okolí | Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Pavla Kuchtová, Martin Hromádka, Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme