Na jihu Čech přibývá nakažených chřipkou, budějovická nemocnice zakázala návštěvy

V jihočeských nemocnicích je hospitalizováno už pět lidí s prasečí chřipkou, tedy virem A/H1N1. Narůstá i počet nemocných s klasickou chřipkou. Kraj je na pokraji chřipkové epidemie. Českobudějovická nemocnice reagovala zákazem návštěv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nachlazení (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos, David Castillo Dominici

V budějovické nemocnici jsou hospitalizováni čtyři pacienti s virem prasečí chřipky ve vážném stavu. Dalšího pacienta, u kterého je podezření na virus A/H1N1, přijali v noci. Jeden případ hlásí písecká nemocnice.

V případě nárůstu počtu onemocnění je českobudějovická nemocnice připravena rozšířit lůžkovou kapacitu. Jak potvrzuje František Kotrba z Krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích, Česko je na prahu chřipkové epidemie.

Na chřipku zemřelo už sedm lidí, roste i počet případů prasečí chřipky

Číst článek

„My v současné době registrujeme 1265 případů na 100 tisíc obyvatel. Tam se jedná o akutní respirační infekce, a to je číslo, které je dokonce poněkud nižší, než bylo před Vánoci. Ale podle výsledků Národní referenční laboratoře registrujeme stále více a více případů onemocnění chřipkou, především chřipkou typu A,“ uvedl Kotrba.

Také proto je ode dneška v českobudějovické nemocnici zákaz návštěv. Zákaz se týká celého areálu a zatím není jasné, jak dlouho potrvá. Ostatní zdravotnická zařízení v kraji opatření zvažují a zatím vyčkávají.

Chřipku od nachlazení odlišuje hlavně vysoká teplota a silná únava

Číst článek

Chřipka - jak chránit sebe i své okolí | Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Pavla Kuchtová, Martin Hromádka, Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme