Na jihu Čech regulují Lužnici

Problémy mají i na jihu Čech. VKrizový povodňový štáb nechal regulovat řeku Lužnici, aby nedošlo k zaplavení Veselí nad Lužnicí. Lidé z asi 15 ohrožených ulic jsou připraveni k evakuaci. K té by však snad dojít nemělo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodeň ve Veselí nad Lužnicí | Foto: Filip Víšek

„V současné době se zpřesňují informace, které dostáváme z povodí Vltavy. Průtoky, které by měly městem, protéci jsou výrazně nižší než v roce 2006,“ říká předseda komise Jaromír Novák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Novák hovoří o situaci na jihu Čech.mp3

Obyvatelé Veselí nad Lužnicí s napětím sledují hladiny řek Nežárky a Lužnice, doufají, že velká voda nebude tak mohutná jako v roce 2006.

Přehrát

00:00 / 00:00

Očitý svědek popisuje stav na Nežárce a Lužnici.mp3

Podle předsedy povodňové komise Jaromíra Nováka by soutok řek Lužnice a Nežárka neměl obyvatele zásadně ohrožovat. Případné rozlití by mohlo zasáhnout domy v oblasti Foglarova a Alešova nábřeží a také v ulicích Josefa Lady, Na pískách. Jde asi o 15 ulic v blízkosti soutoku Nežárky a Lužnice.

V Třeboni zasedala povodňová komise, která jednala o případné regulaci horního toku Lužnice. Její vodu by v případě nutnosti převedly do rybníka Rožmberk, aby se nepotkala na soutoku s vodou z Nežárky, protože hladinu Nežárky regulovat nelze.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michaela Vetešková hovoří o regulaci Lužnice.mp3

Martina Toušková, Šárka Slezáková, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme