Na jihu Čech si zalyžujete jen ve čtyřech střediscích, jinde není sníh

Na jihu Čech se lyžuje pouze na Kvildě, Zadově Kobyle, Monínci a na lipenských sjezdovkách. V ostatních skiareálech se nejezdí, čeká se na ochlazení a na nový sníh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka na Kobyle

Lanovka na Kobyle | Foto: Lyžařský areál Zadov

Teploty nad nulou a déšť lyžařům nepřejí ani tento týden. Všechna menší lyžařská střediska jsou kvůli nedostatku sněhu zavřená. Od včerejška se sice ochladilo, přes noc v severní části kraje napadlo pár centimetrů sněhu a sněžit bude místy ještě během dopoledne.

To je ale zřejmě jediný přírodní sníh, kterého se na jihu Čech do neděle dočkáme. Proto si zalyžujete jen v těch střediscích, kde můžou nasněžit technickým sněhem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kde se dá na jihu Čech lyžovat, zjišťovala Romana Kostohryzová

Nejlepší podmínky jsou na jihu Čech 20 km od Vimperka, ve skiareálu Kvilda. Mají tam 30 - 90 cm přemrzlého sněhu.

Na Zadově na Kobyle a na lipenských sjezdovkách je 20 - 40 čísel, přemrzlý sníh a teploty kolem nuly. Podobné podmínky jsou ve skiareálu Monínec na Táborsku.

Kdo si chce zalyžovat na prašanu, musí za hranice. V rakouském skiareálu Hochficht jsou v provozu všechny sjezdovky o celkové délce 18 km. Sněhu mají 30 - 50 cm. Lipenské jezero ještě stále nezamrzlo, a tak si pětatřicetikilometrovou trasu můžete zkrátit přívozem z Horní Plané.

Dobré zprávy nemáme ani pro běžkaře. Stopy jsou kvůli nedostatku sněhu neupravené, někde nejsou sjízdné vůbec. Pokud by vám stačil krátký okruh, zajeďte na Zadov Pláně, upravená je tu tříkilometrová trasa. Sice neupravené, ale sjízdné jsou tři trasy u Kvildy, a to směrem na Bučinu, Knížecí Pláně a Prameny Vltavy.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme