Na jihu Čech začne soud s bývalým vedením českobudějovické teplárny

Členové bývalého představenstva Teplárny České Budějovice stanou dnes před Krajským soudem. Její minoritní akcionář Forum Energy požaduje náhradu škody, která vznikla nevýhodným prodejem dceřiné společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudy (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Nestandardní a nevýhodné podmínky při prodeji dceřiné společnosti Zkušebna Mydlovary. To jsou hlavní důvody žaloby, kterou na bývalé představenstvo českobudějovické teplárny podal její minoritní akcionář, společnost Forum Energy.

Stalo se tak bez souhlasu valné hromady, což je v rozporu se stanovami teplárny. Prodejní cena byla podle nich navíc podhodnocená. Bývalý člen představenstva František Jelen (ODS) považuje kauzu za zpolitizovanou záležitost a pochybení odmítá.

„Objekty pro teplárnu nic nepřinášely. Rozhodli jsme se, že činnost, která byla v Mydlovarech vykonávaná si snadno koupíme, a tím pádem je třeba objekty prodat. Realitní kanceláři se to povedlo. Z mého pohledu se jedná pouze o politiku,“ poznamenal Jelen.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme