Na Jindřichohradecku se střetl vlak s kamionem. Na Novojičínsku srazil jiný člověka

Provoz na hlavním železničním tahu spojujícím Prahu s Ostravou je mezi Suchdolem nad Odrou a Polomem omezen. Nákladní vlak totiž dnes brzy ráno srazil u Jeseníku nad Odrou člověka. Chodec srážku nepřežil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železničáři likvidují následky noční bouřky na trati mezi Budějovicemi a Prahou

Železničáři likvidují následky noční bouřky na trati mezi Budějovicemi a Prahou | Foto: Martin Pokorný

V úseku nehody jezdí vlaky jen po jedné ze dvou traťových kolejí a mohou nabírat zpoždění zhruba 15 minut.

Na železničním přejezdu u Suchdola nad Lužnicí na Jindřichohradecku se zase necelé tři hodiny po půlnoci srazil projíždějící nákladní vlak s německým kamionem. Ten prorazil již sklopené závory.

„Auto vrazilo do dvanáctého vozu vlaku, který následně vykolejil a byl tažen zhruba 500 metrů. Na místě došlo k poškození jednak kolejí, jednak i přejezdu. Podle toho, co víme, je závora na místě přeražená. Přejezd byl v době srážky v řádné činnosti,“ přibližuje mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský.

Řidič auta vyvázl s lehkým zraněním. Na místě stále zasahují hasiči. Policisté teď vyšetřují, zda za nehodu na přejezdu nemůže spánek řidiče.

„Škoda je zhruba půl milionu jen na samotných kolejích, dalšího půl milionu je škoda na havarovaném kamionu. Sto tisíc je potom škoda na zabezpečovacím zařízení a zhruba 200 tisíc na vlaku,“ dodává Ptačinský.

Kvůli nehodě jezdí mezi Suchdolem, Třeboní a Veselím nad Lužnicí místo vlaků autobusy. Podle Českých drah potrvá omezení až do 17. hodiny.

Motoristé projedou přes přejezd jen jedním jízdním pruhem. Průjezd je povolen pouze osobním automobilům, kamiony musejí místo objíždět.

Zhruba hodinu nejezdily vlaky ani mezi Prahou a Německem. České dráhy provoz zastavily kvůli tomu, že u Kralup nad Vltavou zemřel po střetu se soupravou člověk. Nehoda se stala na špatně přístupném místě.

ČTK, Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme