Na Jizeře pokračují odstřely ledových ker

Odstřely ledových ker na řece Jizeře pokračují v Dolní Sytové na Semilsku i dnes. Střelmistři musí postupovat velmi pomalu a opatrně. Pokud by se uvolnila velká masa ledu, mohla by ohrozit níže položené obce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jizera - odstřel ledových ker | Zdroj: ČTK

„Je to relativně velmi nebezpečná činnost, protože ti lidé se pohybují v korytě, je nějakým způsobem nutné je jistit. Koryto má tak málo vody, že tam nejde použít člun, takže používáme kombinaci jednak specialisty na trhací práce a potom na práci ve výškách,“ vysvětluje ředitel libereckých hasičů Roman Hlinovský.

Nebezpečí tam navíc hrozí i takzvaným povodňovým turistům. Lidé by se k místu neměli vůbec přibližovat.

„Bylo by velmi smutné, kdyby jenom díky tomu, že máme trošku více ledu nebo nějaké ledové kry a ledové zátarasy v korytě řeky Jizera, někdo přišel o zdraví nebo o život. Zvláště když na to můžeme dopředu upozornit. Je pěkné počasí a někdo se rozhodne přijít podívat, jak hasiči a Povodí Labe bojuje s ledy,“ varuje ředitel liberecké policie Milan Franko.

Eva Malá, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme