Na jižní Moravě lze tento víkend stihnout dvě vinobraní najednou

Na vinobraní do Mikulova nebo do Znojma? Tento víkend mohou zájemci stihnout obojí. V Mikulově začíná tradiční Pálavské vinobraní, kde letos bude první mistrovství České republiky v rozpoznávání vůní vína. Ve Znojmě je pak už tradiční městské historické vinobraní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vinobraní | Foto: Martin Prokeš

"Dohodli jsme se s Mikulovem, že uděláme velké Pálavské vinné slavnosti. Návštěvnici si mohou vybrat, jestli chtějí do Mikulova nebo na Znojemsko. Pojede i společný vláček, speciální pálavský expres Brno - Mikulov - Znojmo, vlak pojede i z Jihlavy do Znojma nebo do Mikulova. Bude také platit společná vstupenka na obě vinobraní," vysvětluje ředitel pořádající agentury Ota Mašek.

V Mikulově bude mistrovství v rozpoznávání vůní

Návštěvníci álavského vinobraní v Mikulově se můžou těšit na vystoupení historických a folklórních skupin, zahrají také kapely Chinaski nebo Čechomor. A samozžejmě nebude chybět letošní burčák.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Mikulově a ve Znojmě proběhne společné vinobraní

Letos poprvé bude na vinobraní také Mistrovství České republiky v rozpoznávání vůní vína. "Každý návštěvník vinobraní si může v rámci jakéhosi předkola vyzkoušet, jestli na poznávání vůni má talent. Pokud bude mít pocit, že má, tak se může přihlásit do hlavní soutěže, kde mu předložíme různé kombinace vůní s reálnými vůněmi vín. Zkouška je omezená na dvacet minut," popisuje organizátor Vladimír Jarkovský.

Do Znojma přijede Jan Lucemburský

"Znojemské historické vinobraní připomíná událost z roku 1327, kdy do Znojma přijel král Jan Lucemburský. Městem večer projede průvod, s jakým Jan Lucemburský s družinou vstoupil do města Znojma. Otevřou se také nové mázhauzy, kde se bude podávat dobré jídlo i pivo, pokusíme se o atmosféru 14. století, kdy přijel do města Jan Lucemburský," popisuje Ota Mašek.

Co se týče vín, v nabídce bude především veltlínské zelené, které je pro Znojemsko nejtypičtější, dále tramín červený, ryzlink rýnský i vlašský, sauvignony, rulandské bílé či šedé, z červených vín hlavně svatovavřinecké. "Na své si přijde každý milovník vína i ten, kdo ho nezná," láká do Znojma ředitel pořádající agentury Ota Mašek.

Patricie Polanská, Jan Herget, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme