Na Karlštejn dorazil dvoudenní královský průvod s císařem Karlem IV.

Už po šesté dnes na Karlštejn dorazil královský průvod v čele s herci, kteří ztvárňují císaře Karla IV a jeho manželku Elišku. Dvoudenní pochod milovníků středověku v kostýmech s koňmi a povozy tradičně vyvolává na Berounsku i na okrese Praha Západ silné ohlasy místních i turistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Karlštejn | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Matěj Baťha

Na Císařské louce u Berounky se letos sešlo podstatně méně lidí než loni - asi 200 až 300. Je to dáno jednak proměnlivým počasím, ale také propagací a vůbec i programem.

Organizátoři navíc museli hospodařit s mnohem menším rozpočtem než loni. Program tak přišel o velkolepý charakter a připomíná spíš odpoledne ve střediskové obci. Na místě je podstatně menší podium a jen pár stánků s většinou zaskočenými stánkaři, kteří byli připraveni na mnohem vyšší návštěvnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Císařskou louku u Berounky se vydal i reportér Petr Kološ

Program začal už v 10 hodin dopoledne Rytířskou školou, která spočívá ve výuce šermu a rytířských dovedností. Zájem mezi děvčaty naopak vzbudila kratochvíle nazvaná Miss princezna. Kromě přehlídky dívčí krásy se tu vyučují i dobové tance.

Místo loňských rytířů na koních je na Císařské louce mechanický středověký kulečník, střelba z luku, soutěž v jedení koláčů anebo myší dostihy.

Zábava na louce potrvá asi do šesté, pak se císař Karel IV. i se svým průvodem odebere na hrad Karlštejn, kde po závěrečném proslovu s děkanem, klíčníkem a manželkou dojde k uložení korunovačních klenotů Svaté říše římské. Tím letošní šestý ročník královského průvodu zhruba kolem osmé hodiny večer skončí.

Petr Kološ, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme