Na Kitařské desítce v Plzni si děti mohou vyzkoušet plastikové modelářství

Desítky mladých lidí a dětí v doprovodu rodičů dnes zamířily do Stanice mladých techniků v Plzni, kde se až do 19 hodin koná 10hodinový modelářský maraton s názvem Kitařská desítka. Její již pátý ročník opět pořádá Středisko volného času dětí a mládeže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Početná sbírka třešťského modeláře V. Balíka dostala úžasné prostory | Foto: Olga Štrejbarová

Účastníci si mohou za pomoci zkušených modelářů sestavit plastikový model letadla, který dostanou na místě i s potřebnými pomůckami. Podle Tomáše Ťupy z Klubu plastikových modelářů zájem mladých lidí o plastikové modelářství v současnosti mírně upadá.

„Mají zájem, ale je tam řada komplikací, například finančních nebo roztříštěnost dalších zájmů. A proto se snažíme touto naší akcí motivovat širokou, především dětskou veřejnost tím, aby přišla sem k nám, vyzkoušela si, že je to velmi zajímavý atraktivní obor, a pod vedením zkušených modelářů z plzeňského Klubu plastikových modelářů mohou získat zájem o toto modelářství,“ říká Ťupa.

Výrobci plastikových modelů už na upadající zájem dětí zareagovali a vyrábějí zjednodušené modely, které nejsou tolik náročné na čas a trpělivost.

Modeláři mají své muzeum v Polici nad Metují

Číst článek

Plzeňský Klub plastikových modelářů je jeden z nejstarších v republice. Letos slaví 45 let své existence. Jedním z jeho členů je například Jakub Vilingr, vítěz řady evropských modelářských soutěží a také autor nové knihy o plastikovém modelářství, která na českém trhu chyběla.

Na Kitařskou desítku jezdí a chodí nejen Plzeňané, účastní se i lidé z Klatov, Horšovského Týna a dalších koutů Plzeňska.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme