Na Labi v Děčíně a Ústí nad Labem platí druhý povodňový stupeň

Oteplení a s ním obleva i déšť zvedá hladiny řek. Ústím nad Labem proteče jednoletá povodeň. Ve městě na řece platí druhý povodňový stupeň. Hladina tam vystoupala na 530 cm. Druhý povodňový stupeň je také na Labi v Děčíně. Třetího stupně by ale řeka podle meteorologů dosáhnout neměla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klidný tok Labe měl před deseti lety 9 a půl metru | Foto: Klára Stejskalová

„Předpokládáme, že by to mohlo v Ústí stoupnout až na 580 cm, což je shodou okolností hodnota jednoleté povodně. Další vzestup se zatím nepředpokládá,“ říká Jindřích Zídek z Povodí Labe.

V Děčíně jsou kvůli vodě uzavřené dvě pobřežní silnice, pod Tyršovým mostem a do Dolního Žlebu. Komunikaci v Dolním Žlebu Labe pravidelně zaplavuje už při blížícím se prvním povodňovém stupni.

První povodňový stupeň platí v Hřensku, i tam má ale hladina ještě stoupat. Povodňová aktivita panuje tkaé na Litoměřicku, kde se připravují na stavbu hrází podél Labe.

Situace na Labi bude záviset i na odpouštění vody na Vltavské kaskádě. Třetí povodňový stupeň by neměl být vyhlášen, situace se ale mění každé dvě hodiny.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme