Na Letišti Václava Havla parkuje o 90 procent víc řidičů. Změnil se systém i ceny

Zájem řidičů o parkování na pražském Letišti Václava Havla se meziročně zvýšil o 90 procent. V průběhu léta tam totiž začal fungovat nový systém. Šest parkovišť umístěných přímo na Ruzyni je nově sjednoceno pod značkou Aeroparking. Mají jednodušší rezervaci a snížily se ceny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, Praha

Letiště Václava Havla, Praha | Foto: Filip Jandourek

„Novinka letošního léta je PA Smart. Tento hlídaný parkovací dům nabízí nejlepší variantu pro cestující, kteří chtějí být nejblíže terminálu 2, ale zároveň v krytém parkovišti. Osmidenní stání tu pro představu stojí 990 korun,“ popsala mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Letišti Václava Havla v Praze parkuje stále více lidí. Důvod zjišťoval Zdeněk Vesecký

Orientaci mezi jednotlivými parkovacími domy nově usnadňují barvy. Modrá pro terminál 1, červená pro terminál 2. Kam jet by měly napovídat i jejich názvy.

„Už se jmenují podle toho, pro jaký účel jsou určeny. Parking Holiday je naprosto jasné určení pro cestující, kteří směřují na dovolenou,“ uvedla příklad Marika Janoušková.

„Narostl počet cestujících, kteří se naučili na letiště jezdit vlastním vozem. Možná i díky všem těm změnám se přestali bát příjezdu a letištních cen,“ shrnula.

Zdeněk Vesecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme