Na Liberecku a na Vysočině se tvoří na silnicích černý led

Na Liberecku se stal od brzkého rána postrachem řidičů černý led. Tenká vrstva ledu se vytváří na holých a mokrých silnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Dostál ve svém sypači | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Zrádný průhledný led, který vypadá z auta jako mokrá černá vozovka se nejvíce vytváří v podkrkonoší, zejména v oblasti Jilemnice. Ale také na rychlostní silnici číslo 13 mezi Turnovem, Libercem a Novým Borem a na kopci Šébr na Českolipsku.

Cestáři vyjeli do terénu s chemickým posypem na upozornění samotných řidičů a také policie po třetí hodině ranní.

Silnice by podle nich už tolik klouzat neměly. Černý led má na svědomí tři nehody. Auta napadala do příkopů nebo skončila ve svodidlech. Všechny nehody se obešly bez zranění.

Nepředvídatelné počasí v noci zvedlo ze židlí i cestáře na Vysočině. Dvě hodiny po půlnoci museli jen na Žďársku vyslat do terénu osmnáct sypačů. Po šesté hodině ráno stál zase kopec u obce Štoky na Havlíčkobrodsku. To všechno kvůli neviditelnému kluzkému filmu, který vznikl na hranici mrazu a deště.

Teď už by mělo být v kraji všude nad nulou a řidiči by neměli mít na silnici problémy. Pozor ale na popadané větve po silném větru, který v noci řádil zejména na Jihlavsku a Třebíčsku. A také na Žďársku, kde leží po sněhových přeháňkách s deštěm na hlavních tazích vrstva rozbředlého sněhu.

Podobné potíže mají řidiči také na Jičínsku nebo v okolí Brna.

Ivana Bernáthová, Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme