Na Liberecku jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností

Ve vyšších polohách Libereckého kraje celou noc sněžilo a motoristé musejí dnes počítat s rozbředlým sněhem, závějemi a sněhovými jazyky. Silnice jsou i přes neustávající sněžení sjízdné, zejména ve vyšších polohách je ale potřeba zvýšená opatrnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová vánice komplikuje dopravu i na silnicích v Ústeckém kraji

Sněhová vánice komplikuje dopravu i na silnicích v Ústeckém kraji | Zdroj: ČTK

V Liberci a níže položených lokalitách pršelo a déšť i sněžení mají vydržet po celý dnešní den. Řidiči by si měli do dnešního poledne dát pozor na sněhové jazyky a závěje, před kterými varuje hydrometeorologický ústav.

Na silnicích nižších tříd potrápí řidiče vrstva rozbředlého sněhu, která může podkluzovat. Zejména při cestě do hor se musejí řidiči připravit na to, že viditelnost je snížená vlivem srážek. Hlavní tahy jsou sjízdné, sníh je odklizený a silnice jsou jen mokré.

Od neděle trvá výluka na trati Železný Brod-Velké Hamry, kde kvůli spadlému stromu vykolejil vlak. Strom zlomený pod tíhou sněhu hastavil dopravu také na trati mezi Smržovkou a Josefovým Dolem. Nehody se obešly bez zranění.

Také na Chomutovsku jsou dočasně uzavřené dvě horské silnice. Mezi Kryštofovými Hamry a Výsluním není možné udržet vozovku sjízdnou kvůli silnému větru, který vytváří závěje. Ze stejného důvodu se nedá jet ani mezi Měděncem a Loučnou pod Klínovcem.

Výška sněhové pokrývky ze dne 23. 1. 2012

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme