Na lince Liberec - Praha vypukla cenová válka

Na dálkové autobusové lince z Liberce do Prahy opět vypukla cenová válka. Vyhlásila ji společnost Student Agency, které se nelíbí, že její autobusy nemohou vjíždět na terminál městské hromadné dopravy v Liberci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autobus společnosti Student Agency | Foto: Student Agency

Právě proto budou cestující s kreditovými jízdenkami jezdit od 1.října do Prahy o pětadvacet korun levněji než doposud, tedy za padesát korun. Konkurence jezdí z terminálu, ale za sedmdesát korun.

Student Agency jezdí do Prahy z libereckého autobusového nádraží. Cestující se na nádraží dostanou po deseti minutách chůze nebo tramvají. Konkurenční společnost, Dopravní podnik města Liberec, začala nedávno jezdit do Prahy přímo z terminálu v centru města, což je pro cestující výhodnější.

To se společnosti Student Agency nelíbí. Podle jejího šéfa Radima Jančury jeho firma už půl roku žádá, aby měla stejné právo využívat terminál jako dopravní podnik. Vlastník terminálu, město Liberec, ale zatím firmě žádné stání nenabídl.

Ivana Bernáthová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme