Na Litoměřicku se srazily nákladní vlaky, jeden strojvedoucí je zraněný

U Žalhostic na Litoměřicku se dnes ráno srazily dva nákladní vlaky. Jeden strojvedoucí je zraněný a záchranná služba ho odvezla do nemocnice. Druhý stihl před čelním střetem vyskočit z vlaku a nic se mu nestalo. České dráhy nasadily na trati mezi Litoměřicemi a Velkými Žernosekami náhradní autobusovou dopravu. Kvůli nehodě možná vlaky nepojedou až tři dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda nákladních vlaků u Žalhostic na Litoměřicku | Foto: Drážní inspekce

Příčinu srážky na místě nehody vyšetřuje Drážní inspekce. „Došlo k čelní srážce dvou nákladních vlaků, jeden z vlaků vykolejil,“ upřesnil mluvčí inspekce Martin Drápal.

Podle náměstka generálního inspektora Jana Kučery srážku zřejmě zavinila lidská chyba. „S největší pravděpodobností půjde o selhání člověka, nikoli techniky. Už jsme postoupili tak daleko, že místo mimořádné události máme zdokumentované a už se může začít odklízet,“ doplnil Kučera.

Na místě jsou poškozené pražce, trakční vedení a sloup. Škody jsou podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Marka Illiaše větší, než zpočátku předpokládali.

„První odhady, kdy jsme mluvili o tom, že bychom trať zprovoznili už příští den, se ukázaly jako liché. Poškození je větší, než jsme čekali. Je tma zhruba 12 vozů mimo trať a ty odhady teď hovoří o 48 až 72 hodinách, po kdy bude trať úplně mimo provoz,“ dodal Illiaš.

Policie odhaduje celkovou škodu na sto milionů korun.


Zvětšit mapu

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme