Na litvínovském sídlišti Janov někdo rabuje opuštěné domy

Litvínovské sídliště Janov, kdysi chlouba téměř třicetitisícového Litvínova, se nechvalně proslavilo velkým množstvím sociálně nepřizpůsobivých a demonstracemi pravicových extremistů. Teď tam někdo rabuje opuštěné domy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Janovské sídliště | Foto: Radio Wave

Ze sídliště dnes starousedlíci prchají, protože se tu stále necítí bezpečně. První opuštěný panelový dům je již kompletně zakonzervovaný. I když však má zazděné vchody i přízemní okna, zloději riskují životy a šplhají po hromosvodech do vyšších pater, která pak rabují.

„Zdržují se tam různá individua, násilím pronikají do prázdných bytů, spotřebovávají energie, vodu,“ vysvětluje mluvčí společnosti, která byty spravuje, Michaela Winklerová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na litvínovském sídlišti Janov natáčela Eva Holá

Kompletně zakonzervovaný je první dům. Firma už ale stěhuje nájemníky z dalšího.

I když nejsou domy volně přístupně, strážníci zaregistrovali už před časem jejich rabování. Ředitel litvínovské městské policie Martin Klika upozornil, že teprve včera se podařilo chytit prvního zloděje:

„Je to samozřejmě zaprvé věc té soukromé firmy. My se s nimi snažíme spolupracovat, předávat si informace. Bohužel někteří naši spoluobčané jsou kolikrát rychlejší, než to stačí firma zajistit. Vymýšlíme proto takové možnosti, aby se rabování zamezilo. Snažíme se i kontaktovat domovníky v jednotlivých domech, aby nám to hlásili. Ale není to jednoduché.“

Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme