Na lyže lákají Špičák, Kašperské hory i Kouty

Přívaly sněhu přejí lyžařům – sjezdařům i běžkařům. Šumavský Špičák otevírá nejprudší českou sjezdovku Šance, novinky slibují například Kašperské Hory. V Koutech nad Desnou nezapomněli ani na vyznavače bílé stopy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šumava - Špičák - lyžařská škola

Šumava - Špičák - lyžařská škola | Foto: Tisková zpráva

Největší lyžařský areál v Plzeňském kraji, šumavský Špičák, slibuje díky množství sněhu na víkend letos poprvé otevřít nejprudší českou sjezdovku Šance. I další šumavská střediska mají na poslední předvánoční víkend dokonale upravené sjezdovky i běžecké stopy.

Lyžuje se také v Kašperských Horách, které hlásí ideální lyžařské podmínky – 40-60 centimetrů sněhu, v provozu všechny sjezdovky a vleky, novinky v lyžařské škole i pro dospělé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kateřina Kovaříková z lyžařského areálu Kašperské Hory jmenuje letošní novinky

„Je zde otevřený lyžařský park s dětským kolotočem, posuvný pás, což usnadní vyučování malých dětí. Pro dospělé lyžaře máme také novinku – měřený slalom. Ceny jsou mimosezónní, takže si přijeďte zalyžovat,“ láká do areálu Kateřina Kovaříková.

V Koutech nad Desnou se oficiálně otevírá nový zimní areál. Měl by ulehčit lyžařským střediskům ve vrcholových partiích Jeseníků od návštěvníků. Na lyžaře čekají nejdelší sjezdovky a první šestisedačková lanovka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel lyžařského areálu Kouty nad Desnou Martin Medřický popisuje běžkařské možnosti

Při budování areálu se podle jeho ředitele Martina Medřického nezapomnělo ani na vyznavače běžeckého lyžování nebo cyklistiky:

„Budeme mít na kopci dva okruhy, jeden kratší s názvem Stadion, ten má zhruba 2,5 kilometru a vede kolem horní nádrže Dlouhé stráně. Delší okruh se jmenuje Mravenečník, má zhruba 15 kilometrů.“

„V létě tady vzniknou nové cyklostezky, šestisedačková lanovka umožňuje zavěšení kola, takže cyklista nebude muset zdolávat 500-600 metrů převýšení,“ slibuje Medřický.

Zdeňka Jílková, Monika Červená, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme