Na Mělnicku jsou kvůli noční bouřce stovky domácností bez elektřiny

Také na Mělnicku řádila bouře. Hasiči většinou vyjížděli k popadaným stromům a čerpali vodu ze sklepů a garáží. Větrná smršť přidělala práci i energetikům. Bez proudu se ráno ocitly desítky až stovky domácností v oblasti mezi Neratovicemi a Mělníkem. Problémy se objevily rovněž na železnici, některé úseky musely být kvůli popadaným stromům uzavřeny. Více zjišťovala kolegyně Jana Huzilová...

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky noční bouře v Mělníku | Foto: Petr Jindra

V Chlumíně na Mělnicku hasiči čerpali lagunu, která se vytvořila na jedné z křižovatek. Se stejným problémem se potýkali u benzinové stanice v Kokořínské ulici v Mělníku, kde bylo nutné vyčistit zanesený kanál.

Neprůjezdná byla podle informací z mělnické radnice i silnice I/9 za Skuhrovem, kde se splavila voda z pole. Na některých mělnických ulicích srazila větrná smršť stromy na zaparkovaná auta, celkem poškodila 12 aut. Mnoho popadaných a nezajištěných stromů leží i na mělnickém hřbitově svatého Václava v Pražské ulici, strážníci ho proto museli do odvolání pro veřejnost uzavřít. Částečně je uzavřen i park Na Polabí, spadlé stromy jsou i v parku u Masarykova kulturního domu.

Ráno hasiči v Mělníku likvidovali nahnutý strom nad vchodem do jednoho z panelových domů ve Sportovní ulici a strom padlý na vchod v ulici Pod Vrchem. Obyvatelé domu museli při odchodu do zaměstnání přes strom dokonce přelézat. Další nebezpečný strom bylo třeba odstranit u kruhového objezdu na Pšovce. Poškozena byla rovněž řada dopravních značek. Mělničtí hasiči dokonce museli kvůli přívalům vody evakuovat jednu rodinu v Osinalicích.

V mnoha mělnických domech byly zaplaveny sklepy - lidé mohou podle informací z mělnické radnice odpad z těchto sklepů vozit na sběrný dvůr v ulici Řipská. V terénu jsou pracovníci technických služeb se svou technikou, v noci opravovali veřejné osvětlení a odstraňovali větve z vozovek a chodníků. Čistili také ulici Mladoboleslavskou, kde se splavila zemina z ulice Na Stráni.

Kvůli noční bouřce navíc nejezdí vlaky mezi Lhotkou a Skalskem na trati Mělník - Mšeno. Vlaky jsou tam nahrazené autobusy. Podle železničářů dopravě brání ujíždějící svah u trati a velké množství popadaných stromů v kolejišti. Provoz na železnici by měl být obnoven během zítřejšího dopoledne.

Velké poděkování patří podle mělnické radnice zvláště mělnickým hasičům, kteří se v neděli vrátili z Chrastavy, kde pomáhali odklízet následky bleskové povodně, a rovnou nastoupili na likvidaci škod noční větrné smrště v Mělníku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad Mělnickem se prohnala ničivá bouře

Noční bouře na Mělnicku napáchaly hmotné škody pouze na majetku, naštěstí nedošlo k žádnému zranění občanů . Podle informací se tentokrát bouře vyhnula Kokořínsku, kde vloni napáchala značné škody (více o loňské smršti zde).

Fotografie následků bouře, které Regionu poskytlo město Mělník, najdete ve fotogalerii.

Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme