Na městských sádkách v Plzni tradičně prodávají vánoční stromky a ryby

Prodej vánočních stromků běží naplno a někde už si lidé mohou obstarat i kapry. Jen v Plzni je nespočet prodejců. Stromky i ryby si v krajské metropoli mohou lidé tradičně koupit také na městských sádkách pod rybníkem Košinář. Předvánoční prodej tu startuje dnes v 10 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohdanečský kapr je díky kvalitnímu krmení chutný | Foto: Lukáš Peška

Vánočních stromků bude na prodej asi tisíc a Plzeňané si budou moci vybrat ze dvou až tří druhů. „Bude to borovice lesní a borovice černá a ještě v malém množství i smrk běžný a smrk ztepilý,“ upřesnil Richard Havelka ze Správy veřejného statku města Plzně.

Ceny podle něj zůstaly stejné jako v loňském roce. Za standardní stromek zákazníci zaplatí 250 korun, za výběr, což je nad dva metry, 350 korun. Rostou šest až sedm let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké ryby a stromky na městských sádkách v Plzni prodávají a kolik za ně lidé zaplatí, zjišťoval Lukáš Milota

Částku snižuje to, že stromky nejsou úplně pravidelné. „Kvalitativně se jedná o stromky, které nejsou pěstovány tvarováním. To znamená, že jsou to stromky, které rostou přirozeně podobně jako v lese, akorát s většími rozestupy a s běžnou údržbou.“

Rybářský hospodář Jaroslav Frydrýn upozornil, že výběr vánočních ryb bude chudší než v minulých letech. Podle něj je navíc letos všeobecný jev, že jsou ryby menší.

„Letos jsme nelovili plzeňské rybníky, takže nemáme vedlejší ryby jako je lín, štika a podobně, ale máme jenom kapra a amura.“

Pro vánoční stůl je letos v městských sádkách připraveno 8000 kilogramů ryb různých velikostí. Průměrný kapr, který váží 2,5 kilogramu, stojí 70 korun. Amura letos prodávají za 90 korun za jeden kilogram.

Možností, jak přijet k městským sádkám, je několik. „Jedna cesta je z Bílé Hory. Za konečnou autobusu číslo 20 je pár vilek, potom doleva kolem tenisových kurtů přijedete k městským sádkám,“ vysvětlil Jaroslav Frydrýn.

„Závory budou otevřené a zákaz vjezdu jsme zakryli, aby nerušil průjezd vozidel až k sádkám,“ dodal.

Koupit stromek nebo rybu v městských sádkách v Plzni mohou zájemci až do vyprodání zásob každý den od 10 do 17 hodin. Podle plánu má prodej skončit 23. prosince v poledne.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme