Na Náchodsku kvůli amnestovaným zpřísnili kontrolu chat

Věznici Odolov nedaleko Červeného Kostelce opustily po amnestii prezidenta Klause už dvě třetiny odsouzených. Červenokostelečtí strážníci proto zpřísnili kontrolu chatových oblastí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista kontroluje rekreační objekt | Foto: Lucie Hochmanová | Zdroj: Český rozhlas

Zatímco v létě jsou chatařské oblasti nedaleko osmitisícového města plné života, v zimě jsou ideálním útočištěm pro lidi bez domova.

O opuštěné chaty by mohli mít aktuálně zájem někteří amnestovaní vězni z osm kilometrů vzdálené věznice Odolov.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na jednu z kontrol chatek vyrazil s policisty redaktor ČRo Václav Plecháček

Strážníkům, kteří kontrolovali jednu z chatových oblastí, jíž místní říkají Špinka, pomohlo počasí. O přítomnosti nezvaných hostů jim mohly napovědět stopy ve sněhu.

Vloupání ve Špince nejsou podle policistů Michala Škody a Iva Havíře ničím výjimečným. Místní si jich přitom často ani nevšimnou.

„Nahlížíme do oken, jestli nejsou jen přivřená. To by tam mohl někdo být. Nejčastěji jsou rozbitá nebo otevřená taková ta boční okénka, která nejsou moc vidět,“ vysvětlují strážníci, na co se zaměřují především.

V rámci preventivních prohlídek městští policisté spolupracují s místními obyvateli i se státní policií.

Podobná akce nebyla pro letošní zimu zdaleka poslední. Jednoduché to ale strážci zákona nemají, aktuálně neobydlených chat jsou totiž v okolí stovky.

Václav Plecháček, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme