Na nádvoří pardubického zámku bude nová kavárna. Nabídnout by měla i výstavy

Pardubický zámek nabídne návštěvníkům o prázdninách novou kavárnu. Bude se nacházet na velkém nádvoří v budově bývalé konírny a její součástí by měl být i výstavní prostor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubický zámek | Foto: Východočeské muzeum Pardubice | Zdroj: Český rozhlas

Provozovatel kavárny zatím není známý, jisté je pouze to, že bude muset dodržovat jasná pravidla. Na druhou stranu ale může nový nájemce vytěžit exkluzivitu zámeckého prostředí.

„Pardubický zámek je výjimečný v rámci České republiky. Je to místo, které si zasluhuje, aby k němu lidé přistupovali s noblesou a aby i v té kavárně stále měli pocit, že jsou na zámku,“ vysvětlila ředitelka Východočeského muzea Jitka Rychlíková.

„Na druhou stranu by neměl být pociťován zase příliš velký luxus tak, aby opravdu to místo lákalo i lidi, kteří mají hluboko nebo hlouběji do kapsy. Takže především představa, že by to místo mělo vydělávat, to si myslím, to bude chtít od provozovatele opravdu veliký nadhled,“ dodala.

Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme