Na náměstí v Dobřanech se lidé mohou svézt na snowboardu. Radnice tam zřídila dráhu s vlekem

Městečko Dobřany na jižním Plzeňsku neleží na horách, přesto se tady lidé mohou vozit na snowboardu, dokonce přímo na náměstí. V uplynulých dnech tady vznikla unikátní sněhová dráha i s vlekem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardová dráha na náměstí v Dobřanech | Foto: Lukáš Milota

Uprostřed zcela holého náměstí se nachází sněhová dráha pro snowboardisty. Pás ledové drti je přibližně 60 metrů dlouhý a 3 metry široký. Dráha vznikla ve čtvrtek, od té doby ji mohli vyzkoušet první zájemci, což byly hlavně děti na bobech.

Dnes na náměstí probíhá exhibice snowboardistů, kterou průběžně sleduje asi stovka diváků. Během odpoledne mají dorazit i profesionálové, kteří prý předvedou na prkně skutečné umění.

Sehnat takové množství sněhu nebylo jednoduché. Organizátoři chtěli původně tvořit dráhu od pondělí a napojit hydrant na náměstí na sněžné dělo, které by vyrábělo technický sníh. Počasí ale nebylo dostatečně mrazivé, takže musel přijít na řadu záložní plán.

Nákladní auta navozila na místo sníh ze zimního stadionu v Plzni, konkrétně hmotu, kterou seškrábaly rolby z ledové plochy. Každé nákladní auto vezlo zhruba 4 metry krychlové této drti, ze které pak vznikla sněhová dráha na náměstí.

Snowboardisté využívali i provizorní vlek | Foto: Lukáš Milota

Pak už stačilo jen dodělat jednu překážku a na jeden konec trati postavit vlek.

Náměstí není nijak nakloněné, proto organizátoři vytvořili jakýsi vlek na rovině. Snowboardista se chytí lana, které se postupně navíjí, čímž získá patřičnou rychlost. V polovině dráhy se pustí a vyskočí na sněžný můstek a lavičku, kde předvede něco ze svého umění, a dojede do cíle.

Závodníci při tom mohou dosáhnout rychlosti až 40 kilometrů za hodinu.

Radnice v Dobřanech chce nechat snowboardovou dráhu pro veřejnost otevřenou do pátku 13. prosince zdarma. V provozu bude každý den od 10 do 18 hodin.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme