Na nekalé praktiky podomních prodejců a předváděcích akcí upozorní seniory seminář

Oklamaných seniorů neubývá. A to navzdory tomu, že se o nekalých praktikách na předváděcích akcích i při podomním prodeji mluví čím dál častěji. Například v září po předváděcí akci v Přešticích přišla od seniorů na policii hned dvě trestní oznámení. Starší muž prý musel podepsat smlouvu a koupit vysavač za 30 tisíc korun a 82letou ženu prodejce dokonce prý fyzicky napadl. A aby se podobné případy neopakovaly, koná se dnes na krajském úřadě v Plzni pro seniory tematický seminář.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předváděcí akce pro důchodce (ilustrační foto) | Foto: Český rozhlas

Jen mluvit a varovat zřejmě nestačí. I proto zástupci České obchodní inspekce a měsíčníku dTest zaměřili svůj seminář nejen na teoretickou rovinu, ale chtějí seniorům i názorně ukázat, jaká nebezpečí na ně číhají, pokud se podobné akce zúčastní.

Přehrát

00:00 / 00:00

O bezplatném semináři pro seniory v Plzni informovala redaktorka Jitka Englová

Jaké triky a manipulace neféroví prodejci používají a jak moc může být reklama klamavá. Zároveň jim ale poradí, jak se v takových situacích bránit a jak se nenechat tlačit ke zdi.

Silným argumentem jsou i skutečné zážitky lidí, kteří už mají s neférovými prodejci nějaké zkušenosti. A i s těmito, často téměř neuvěřitelnými příběhy, dnešní akce seniory seznámí.

A pokud by ani to někoho od výletu s obědem a dárkem neodradilo, pomůže možná promítání dokumentárního filmu Šmejdi. Byl natočen skrytou kamerou a ukazuje skutečnou podstatu výjezdových předváděcích akcí.

Seminář Ochrana práv seniorů se koná dnes od deseti hodin na krajském úřadě ve Škroupově ulici v Plzni a je zcela zdarma.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme