Na nové lince metra D budou možná jezdit vlaky bez strojvůdce

Na nové lince metra D budou možná jezdit vlaky bez řidiče. Jako první se má začít stavět trasa z Pankráce do stanice Depo Písnice. ČTK to zjistila z materiálu, který by měli v úterý projednat pražští radní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově otevřené stanice metra, Nemocnice Motol | Foto: Filip Jandourek

Vlaky na trase metra D měli původně řídit strojvůdci. Současné vedení města ale v úterý možná záměr změní. V Praze by tak mohlo jezdit takzvané bezobslužné metro.

Město počítá s tím, že náklady na stavbu sice budou vyšší, na druhou stranu se ale sníží následné provozní náklady.

„Vrátili jsme se k původním plánům na bezobslužný provoz. Je to směr, kterým chceme stavbu vést. Půjde o mírné zdražení v rámci stavební části, ale o dlouhodobě levnější a bezpečnější provoz," vysvětlil před časem generální ředitel pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Interaktivní mapa: Kolik lidí bydlí u nových stanic metra? A přibývá jich?

Číst článek

Metro D spojí centrum s jižní částí města. Nejprve by se měla začít stavět část z Pankráce do stanice Depo Písnice. V další fázi by se z Pankráce mělo stavět dále do centra. Dopravní podnik nyní řeší výkup pozemků.

První část metra D by měla být hotová do roku 2022. Praha by pak na stavbu mohla čerpat dotace z evropských fondů. Vedení města chce požádat o finanční podporu také vládu.

Pro cestující se na začátku dubna otevřely nové stanice metra A do Motola za zhruba 20 miliard korun.

ČTK, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme