Na Novobydžovsku se už lidé koupou venku. Recesisté zahájili plážovou sezónu

Požární nádrž v Měníku u Nového Bydžova včera obklopila lehátka, slunečníky a lidé v plavkách. Recesisté tady s drobným předstihem zahajovali letošní plážovou sezónu. Inspirovat se nechali českým géniem Járou Cimrmanem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cimrmanovská pláž v Měníku u Nového Bydžova | Foto: Jiří Fremuth

Cimrman prý litoval venkovské zemědělce, že si v létě kvůli polním pracím nemohou užít pohodu na koupalištích.

„Tímto považuji provoz pláže Járy Cimrmana za zahájený,“ oznamuje předseda novobydžovské organizace Mirek Tupec a vzápětí jako první vstupuje do požární nádrže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na cimrmanovské pláži natáčel redaktor Jiří Fremuth

Voda je podle něj prý příjemná. „Ale na povrchu je to o něco příjemnější. Na to, že jsem teplomilný jako tropická rostlina, je to záhul,“ svěřuje se.

Akce se podle odhadů účastní až 150 lidí. „My takovéto akce děláme pro naše přátele, pro lidi, kteří to mají rádi. A děláme to hlavně pro lidi, kteří přijdou. Pro ty, kteří nepřijdou, pro ty to neděláme,“ odhaluje tajemství akce Tupec.

Z vody vylezla také paní Hana Štanclová. „Je trošku recese, máme to rádi. Studená voda mi nevadí, vyloženě jsem se rochnila. Už se nám to rozvířilo, to je pak bezvadné,“ dodává žena, která se akce účastní už po sedmé.

Cimrmanovská pláž v Měníku u Nového Bydžova | Foto: Jiří Fremuth

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme