Na Nuselský most v Praze se vrátil normální provoz

Na Nuselský most v Praze se po dvou měsících vrátil normální provoz. Město nechalo opravit poškozené spáry. Kvůli jejich špatnému stavu loni v prosinci natekla do metra voda z tajícího sněhu. Rekonstrukce omezila dopravu v obou směrech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nuselský most v Praze

Nuselský most v Praze | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Doprava je už bez komplikací. Policie odstranila výstražné kužely a auta bez problémů proudí směrem do centra a zpět, vždy ve třech pruzích.

Řidiči asi netuší, že si volný průjezd po mostě možná užijí jen jeden rok. Pokud dostane TSK od města peníze, chce se v roce 2012 pustit do oprav vozovky včetně vodorovné izolace, což s sebou logicky přinese další omezení.

V delším horizontu se počítá s generální rekonstrukcí opěr a pláště. Tyto opravy je naštěstí možné provádět za provozu, na který nebudou mít vliv.

Mostu je už podle TSK třicet let a čím více se bude generálka odkládat, tím bude dražší a komplikovanější.

Petr Kořínek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme