Na objížďce opravované silnice ze Studence na Horka u Staré Paky trápí lidi zvýšený provoz a hluk

Přes vesničku Nedaříž v Podkrkonoší jezdí po silnici třetí třídy stovky osobních aut i kamionů. Od prvního září je totiž neprůjezdná silnice ze Studence na Horka u Staré Paky. A právě na objížďce přes Nedaříž začíná být situace neúnosná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auta jezdí kvůli oprave mostu objížďkou po silnici třetí třídy | Foto: Zdeněk Trnka

Objížďka pro osobní auta vede z Horek u Staré Paky přes Nedaříž do Studence. Je to úzká silnice třetí třídy, je tam několik ostrých zatáček, a přesto tam řidiči nedodržují rychlost.

Řidiči se snaží dohnat zpoždění. Cestu si tam zkracují i kamiony. Ty totiž mají mnohem delší objízdnou trasu a průjezdem tudy šetří čas. Na úzké silnici je to ale problém. Navíc se na ní kamion ani neotočí, takže i v případě, že ho policie zastaví, může maximálně dostat pokutu, ale musí jet dál.

Obě obce, Horka u Staré Paky i Studenec, se snaží problém vyřešit. Denně si na hluk stěžuje několik lidí, v pondělí se kvůli tomu sešlo mimořádné zastupitelstvo ve Studenci. Tento týden se vedení obce dohodlo i se státní policií, aby místo jezdili kontrolovat. A hned první den za hodinu práce vybrali na pokutách deset tisíc.

Řidiči kamionů se vymlouvali, že jedou ze směru, kde chyběly zákazové značky pro auta nad 3,5 tuny. Ty už tam jsou teď umístěné, takže to by mělo situaci zmírnit. A v obci Nedaříž přibyla dvě zrcadla tak, aby místní mohli vůbec vyjet z místních komunikací na hlavní cestu, kde teď jezdí jedno auto za druhým.

Oprava skončí v půlce listopadu

Oprava silnice ze Studence na Horka u Staré Paky by měla skončit v půlce listopadu, než napadne sníh. Letos se ale opravuje pouze polovina komunikace. Opravy budou pokračovat od dubna do června příštího roku.

Potom budou následovat opravy silnice přes Nedaříž, kudy teď vede objížďka. I když je hlavní cesta uzavřená teprve třetí týden, už teď se na silnici třetí třídy sypou krajnice.

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme