Na Olomoucku startuje GeoKačer - čtyřměsíční hledání pokladů

Už počtvrté se vydají středoškoláci a jejich učitelé z Olomoucka a blízkého okolí, hledat poklady pomocí přístrojů GPS. Občanské sdružení Buď Geo, zahajuje další ročník soutěže GeoKačer - největší a nejoblíbenější geocachingové klání na Moravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

geocaching | Foto: Fotobanka stock.xchng

Geocaching je turistická, navigační a tak trochu i internetová hra, při které se pomocí GPS hledají neznámá místa s ukrytou schránkou, které se v angličtině říká cache. Geocaching se tak stává se moderním doplňkem turistiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž RR Olomouc - GeoKačer.mp3

Během čtyř měsíců budou soutěžící v GeoKačeru hledat nejen ukryté schránky - poklady, ale plnit úkoly v soutěžích zaměřených na geografii, ochranu životního prostředí nebo fotografování. Letos soutěžící podle organizátora Vítka Pásztó čeká i větší fyzická zátěž, to ale není jediná novinka:

„Budeme mít více adrenalinových skrýší a chystáme také mokré překvapení. Dále budeme mít jedno noční setkání, půjdeme v lese podle značek hledat poklad.“

Do soutěže GeoKačer se mohou lidé přihlásit i v jejím průběhu. Skrýše se totiž dají dodatečně dohledat. Pro ty, kteří GPS nemají, mají organizátoři v zásobě několik přístrojů k půjčení zdarma.

Blanka Mazalová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme