Na Opavsku chtěli spojit volby s referendem. Ale nestihli to

Obecní úřad v Oldřišově na Opavsku řeší kuriózní problém. Tamní zastupitelé schválili vyhlášení referenda v termínu komunálních voleb, jenže netušili, v jaké pasti sami uvízli. Především proto, že za dva týdny se referendum nedá připravit. Místo ideálního řešení se teď hledá aspoň nějaký kompromis.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Poslanecké sněmovny, 28. května 2010 (Brno) | Foto: Tomáš Adamec

„Podle mě to stejně jednou otevřou. Těžba tady jistě bude,“ říkali obyvatelé Jakartovic na Opavsku před dvěma lety, kde během volem proběhlo i referendum o těžbě kamene. Podobné plány teď měli také v nedalekém Oldřišově, kde se zvedl hlasitý odpor proti vybudování skladu s chemikáliemi.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kuriózní případ v Oldřišově se zajímal redaktor Martin Knitl.

Referendum zastupitelé odhlasovali. Jenže se zapomněli dohodnout na tom nejdůležitějším – na samotné referendové otázce. Dnes by měl obecní úřad přijít s řešením vzniklé situace. „Mně to mrzí. Budeme hledat nějaký jiný způsob průzkumu občanů,“ naznačuje oldřišovský starosta Julius Jadrný.

Je to tak trochu poučení pro ostatní. Navrhnout referendum na termín voleb je sice zajímavé, ale ne v době, kdy se už pomalu rozvážejí urny. Otázkou je, o kolik referend už český lid takto přišel.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme