Na Opavsku se srazil vlak s kamionem, zranilo se 26 lidí

Kvůli dnešní srážce osobního vlaku s kamionem chce policie obvinit polského řidiče automobilu. Nehoda se stala ve Velkých Hošticích na Opavsku a lehce se při ní zranilo 26 lidí. Lokomotiva narazila do návěsu vozidla na jednom z přejezdů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka vlaku s kamionem na Opavsku | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela, motorový osobní vlak se kolem 13. hodiny srazil s polským kamionem značky Mercedes.

„Podle posledního sčítání si srážka vyžádala zranění 26 osob, většina by ale mohla být lehčího rázu. Dvacet osob bylo převezeno do okolních nemocnic. Řidič polského kamionu vyvázl bez zranění,“ uvedl Kůdela.

Ze zavinění nehody policisté podezřívají právě řidiče. Ten sice tvrdil, že signalizace na přejezdu nefungovala, to ale vyvrátil inspektor Drážní inspekce Kamil Durczok. Strojvedoucí se podle něj snažil srážce zabránit.

„Narazil do kamionu rychlostí 43 kilometrů za hodinu. Stihl na poslední chvíli brzdit, když po vyjetí z oblouku asi na 30 metrů uviděl kamion, které jel malou rychlostí přes přejezd,“ řekl Durczok.

Vlak, který jel na trase Opava-východ - Zábřeh a v době srážky vezl asi 120 pasažérů, po střetu vykolejil. Zpátky na koleje ho dostali drážní hasiči. Trať i silnici I/56 mezi Opavou a Kravařemi museli policisté kvůli likvidaci následků nehody na několik hodin uzavřít.

Jakub Šídlo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme