Na Opavsku začala stavba očekávané cyklistické magistrály

V opavské části Držkovice začala jedna z největších staveb pro cyklisty. Takzvaná Slezská magistrála bude dlouhá 33 kilometrů a celkové náklady dosahují 65 milionů korun. Investici pokryje z velké části evropská dotace. Slezská magistrála by měla být hotová na jaře 2012 a pak umožní cestování na kole až do Krnova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista v Pardubicích (ilustrační foto) | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Část takzvané Slezské magistrály, na kterou Evropská unie přispěla téměř 55 miliony korun, propojí Velké Hoštice na Opavsku a Krnov a odvede tak cyklistickou dopravu z přetížené silnice I/57.

„V krajském měřítku představuje její výstavba jednu z nejlépe připravených investic. Po svém dokončení podpoří tato cyklostezka nejen rozvoj turistického ruchu, ale stane se také bezpečnou spojnicí pro cyklisty projíždějící mezi Krnovem, Opavou a Velkými Hošticemi,“ potvrdil mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

Novou část Slezské magistrály bude tvořit 18 nově postavených kilometrů cyklostezky a 15 kilometrů cyklotrasy, která povede přes obce po místních komunikacích.

Celá Slezská magistrála by měla v budoucnu propojit oblast Jeseníků s Ostravskem.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme