Na Opavsku začala stavba očekávané cyklistické magistrály

V opavské části Držkovice začala jedna z největších staveb pro cyklisty. Takzvaná Slezská magistrála bude dlouhá 33 kilometrů a celkové náklady dosahují 65 milionů korun. Investici pokryje z velké části evropská dotace. Slezská magistrála by měla být hotová na jaře 2012 a pak umožní cestování na kole až do Krnova.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista v Pardubicích (ilustrační foto)

Cyklista v Pardubicích (ilustrační foto) | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Část takzvané Slezské magistrály, na kterou Evropská unie přispěla téměř 55 miliony korun, propojí Velké Hoštice na Opavsku a Krnov a odvede tak cyklistickou dopravu z přetížené silnice I/57.

„V krajském měřítku představuje její výstavba jednu z nejlépe připravených investic. Po svém dokončení podpoří tato cyklostezka nejen rozvoj turistického ruchu, ale stane se také bezpečnou spojnicí pro cyklisty projíždějící mezi Krnovem, Opavou a Velkými Hošticemi,“ potvrdil mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

Novou část Slezské magistrály bude tvořit 18 nově postavených kilometrů cyklostezky a 15 kilometrů cyklotrasy, která povede přes obce po místních komunikacích.

Celá Slezská magistrála by měla v budoucnu propojit oblast Jeseníků s Ostravskem.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme