Na Ostravsku odvolali smogovou situaci

Obyvatele Moravskoslezského kraje už netrápí smog. Hodnoty polétavého prachu v ovzduší ráno na Ostravsku klesly pod limit, a tak meteorologové odvolali výstrahu odvolali a současně zrušili regulaci výroby pro největší znečišťovatele v regionu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smog o Vánocích opět dusil Moravskoslezský kraj | Zdroj: ČTK


Hodnoty čtyřiadvacetihodinových koncentrací prachu v ovzduší se dnes ráno v Moravskoslezském kraji pohybovaly na všech měřicích stanicích od devíti do 20 mikrogramů na metr krychlový, limit je přitom padesát.

Znamená to, že po čtyřech smogových dnech mohou obyvatelé regionu dýchat opět čistější vzduch. Městskou hromadnou dopravou ale mohou Ostravané cestovat zdarma ještě i po celý dnešní den.

Vzduch v Moravskoslezském kraji dlouhodobě patří k nejhorším v Evropě, a to hlavně v zimě. Lékaři poukazují na vliv škodlivin na lidské zdraví. Ostrava dokonce kvůli ovzduší podala žalobu na stát, který podle města nedělá dost pro zlepšení situace.

Ivana Šuláková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme