Na Pelhřimovsku se ráno srazily dva vlaky, záchranáři ošetřili celkem devět lidí

U Černovic na Pelhřimovsku se srazily dva vlaky jindřichohradecké úzkokolejky. Při nehodě se zranilo celkem devět lidí, včetně tří dětí. Provoz na trati mezi Jindřichovým Hradcem a Obrataní byl zastaven. Příčiny nehody vyšetřuje policie a Drážní inspekce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Černovic na Pelhřimovsku se srazily dva vlaky jindřichohradecké úzkokolejky | Foto: Jan Kopřiva | Zdroj: Český rozhlas

„Došlo ke srážce dvou osobních vlaků. Jedna souprava mířila z Jindřichova Hradce do Černovic u Tábora, druhá z Obrataně do Jindřichova Hradce. Stalo se to v 7.25,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Mluvčí Jindřichohradeckých místních drah Pavel Matlas upřesnil, že došlo k srážce motorového vozu a soupravy elektrické lokomotivy a vlečného vozu. „Ve vlečném voze neseděl žádný cestující, v motorovém vozu bylo asi deset lidí, někteří z nich mají lehká zranění,“ uvedl.

Záchranáři ošetřili celkem devět lidí. Byli mezi nimi i oba strojvedoucí a jeden vlakvedoucí. Příčinu nehody vyšetřuje Drážní inspekce.

„Pravděpodobnou příčinou nehody je selhání jednoho ze strojvedoucích, šetření dále pokračuje a zatím pracujeme s obecnou příčinou mimořádné události,“ vysvětlil Drápal.

Drážní inspekce předběžně sečetla škody, odhaduje je na 800 tisíc korun. Odklízení po nehodě stále pokračuje, provoz na trati je stále zastaven.

U Černovic na Pelhřimovsku se srazily dva vlaky jindřichohradecké úzkokolejky | Foto: Jan Kopřiva

U Černovic na Pelhřimovsku se srazily dva vlaky jindřichohradecké úzkokolejky | Foto: Jan Kopřiva

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme