Na Petrově boudě začalo vyšetřování příčin požáru

Policisté a hasiči se dnes pustili do vyšetřování příčin pondělního požáru na Petrově boudě. Z kulturní památky na hřebeni Krkonoš zůstaly jen obvodové zdi u jednoho z objektů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky vyhořelé Petrovy boudy v Krkonoších | Foto: Jiří Fremuth

Teprve dnes dovolí teplota požářiště vyšetřovatelům začít zjišťovat, co nebo kdo za ohněm stojí.

Už před několika dny ale ze strany hasičů jasně zaznělo, že požár nevznikl sám a nejspíš ho někdo založil. To by měl potvrdit pes vycvičený speciálně na vyhledávání chemikálií.

Podle informací Českého rozhlasu potrvá ohledání spáleniště celý den, případné expertízy a další vyšetřování může ale zabrat i delší dobu. Policisté nicméně trosky boudy kvůli bezpečnosti turistů dál hlídají.

Petrova bouda začala hořet v pondělí ráno. Plameny unikátní památkově chráněnou budovu zcela zničily. Z celého komplexu se po požáru podařilo zachránit pouze část obvodových stěn a trafostanici.

Stavba, která je od roku 1997 na seznamu kulturních památek, dlouhá desetiletí sloužila jako hotel nebo odborářská ubytovna. Po několikeré změně majitele ale skončila v chatrném stavu a odborníci už před časem varovali, že by se mohla zřítit.


Petrova bouda

Martin Hromádka, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme