Na plzeňském náměstí Republiky začíná čtyřdenní Májový jarmark

V Plzni na náměstí Republiky dnes začne čtyřdenní Májový jarmark. Opět nabídne řadu věcí ke koupi a k pochutnání, ale také kulturní program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostel Svatého Bartoloměje na náměstí Republiky v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Dřevěné stánky opět zaplní plochu pod katedrálou svatého Bartoloměje. Návštěvníci se mohou těšit na ručně vyráběnou keramiku, šperky, dárkové zboží i různé pochutiny.

Májový trh přinese i oblíbené ukázky lidových tradic a řemesel, při kterých bude k vidění technika výroby a zručnost tvůrců.

Kromě nákupu mohou návštěvníci zajít třeba na koncert. „V rámci doprovodného programu vystoupí v pondělí na náměstí folková skupina Alternativa. O den později si můžete přijít poslechnout seskupení Pája Janča a Dáma s hranostajem,“ říká starosta třetího městského obvodu Jiří Strobach.

„15. května pak koncertuje v rámci Májových trhů skupina After six a 16. května vystoupí Velký dechový orchestr ZUŠ Chválenická. Vystoupení začínají vždy v 15, 16 a 17 hodin,“ zve starosta.

Májový trh je druhým trhem, který organizuje nová pořadatelská firma PROSTR SERVIS. Ta vzešla z výběrového řízení.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme