Na Plzeňsku a Karlovarsku mají lyžaři stále dostatek sněhu

Ačkoli jaro už pomalu klepe na dveře, západočeské hory mají ještě stále dostatek sněhu. Ideální podmínky panují na Železnorudsku nebo v Krušných horách, dobře si lze zalyžovat i v Kašperských horách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

„Momentálně na Železnorudsku leží od 30 do 100 centimetrů přírodního sněhu. Ve vyšších polohách je sněhová pokrývka ještě vyšší,“ říká Ivana Vilišová z železnorudského informačního centra.

O víkendu by podle jejích slov měly být v provozu všechny lyžařské areály, které umožní i večerní lyžování. Upravené budou též běžecké stopy. Lyžaři by však měli počítat s teplejším počasím, které na sobotu a neděli předpovídají meteorologové.

Uzavřeny zatím nejsou ani půjčovny lyží nebo lyžařské školy. Lyžaři tak mají ve všech směrech ideální podmínky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podmínky pro lyžování na Plzeňsku a Karlovarsku zjišťovali redaktoři ČRo Martina Klímová a Zdeněk Trnka

Obdobná situace je i na šumavském Špičáku, jak potvrzuje provozovatel tamního skiareálu Vladimír Kasík.

„Na Špičáku je krásné teplé počasí. Sněhu je na sjezdovkách okolo 80 centimetrů,“ upozorňuje Kasík.

Příznivá situace pro lyžaře panuje i v Kašperských horách. Leží tam 20 až 40 centimetrů sněhu. Na lyže se můžete vypravit i do skiareálu Kocourov na Klatovsku.

„U nás jsou podmínky pořád ještě ucházející. Sníh je mokřejší, ale pořád se to dá. Máme zhruba 20 až 30 centimetrů celoplošně,“ říká jeho provozovatel Vladimír Hájek.

Některé areály čeká poslední víkend

V Krušných horách jsou podmínky pro zimní sporty dobré po celé délce pohoří. Místy se ale na stavu sjezdovek podepsala obleva. Tradičně nejlépe si o víkendu zalyžujete v nejvyšších partiích Krušných hor, na svazích saského Fichtelbergu i českého Klínovce.

Sněhu je tam dostatek, jeho kvalita se ale v průběhu dne mění. „Sněhová pokrývka ve skiareálu Boží Dar – Neklid dosahuje 70, 80 centimetrů. Sníh má jarní kvalitu,“ říká Filip Majkus z areálu Neklid.

Jeden z posledních lyžařských víkendů hlásí níže položený Pernink. Všechny vleky tam sice pojedou, návštěvníků už ale ubývá. Podle Nikoly Derflerové z místního infocentra jsou tam ale podmínky k lyžování velice dobré.

Lyžování (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

Poněkud horší je situace v Nových Hamrech. Vleky tam pojedou v závislosti na zájmu lyžníků. „Situace na lyžařských vlecích je na hraně. Vleky nad kostelem v provozu budou, ale už se objevují místy fleky,“ vysvětluje Vladimír Kubů z horské služby.

Tradičně bezproblémový zimní víkend očekávají všechny skiareály na Kraslicku. Na své si tam přijdou sjezdaři i běžkaři.

Městský areál v Aši hlásí od 20 do 40 centimetrů, skiareál v Mariánských Lázních od 30 do 70 centimetrů sněhu. V provozu bude opět i skiareál Potůčky. Kvalitní lyžování čekejte také na severu Krušných hor, tedy na Telnici, Bouřňáku, na Komáří vížce i ve skiareálech Pyšná nebo Klíny.

Zdeněk Trnka, Martina Klímová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme