Na pražské magistrále začal ve zkušebním provozu fungovat semafor

Na pražské magistrále bude semafor. Za nuselským mostem bude regulovat proudy aut mířících do centra města. Zatím jen bliká žlutým světlem, naplno bude provoz řídit od neděle. Na svém místě vydrží ale jen dočasně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Semafor u Nuselského mostu v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Je to jenom na dobu srpna letošního roku,“ potvrdil Radiožurnálu pražský radní pro dopravu Josef Nosek. Pražský magistrát si od nových semaforů slibuje, že se mu částečně podaří ulevit centru města od aut. A to zejména v okamžiku, kdy bude zprovozněn tunelový komplex Blanka.

„Musíme zjistit, jak se bude chovat provoz, řidiči, jak nám to zatíží okolní silnice. To znamená, jestli si můžeme dovolit se spuštěním tunelového komplexu snížit kapacitu komunikace,“ dodal radní Nosek.

Už teď jsou ale prakticky každé ráno na tříproudé magistrále, po které denně projede až 100 tisíc aut, směrem do centra Prahy dlouhé kolony. Co si o novém semaforu myslí sami řidiči? Uslyšíte v dnešním Motožurnálu po 13. hodině.

Eva Kézrová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme