Na pražském Jižním Městě ubylo krádeží z aut i vloupání do bytů

Na Jižním Městě ubylo trestné činnosti. Z policejních statistik vyplývá, že nejvýrazněji klesl počet krádeží věcí z aut. Městská část eviduje také méně vloupání do bytů, rodinných domů a kapesních krádeží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské Jižní Město | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Podle mluvčí Prahy 11 Andrey Wolfové se kriminalita snižuje díky tomu, že radnice intenzivně spolupracuje se státní i městskou policií.

„Praha 11 se snaží podporovat bezpečnost, Policii České republiky, ale také městskou policii, které jsme například zakoupili vyhledávací zařízení odcizených aut, díky kterému se mnohonásobně navýšil počet dohledaných osobních vozidel,“ říká Wolfová.

„Obvodní ředitelství městské policie má také díky jedenácté městské části jednu z nejmodernějších služeben v Praze. Pro potřeby městských strážníků jsme mimo jiné zakoupili také tři koně, jízdní kola, mobilní telefony, taktické vesty a další vybavení,“ popisuje mluvčí Prahy 11.

Anna Königsmarková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme