Na pražském náměstí Republiky se otevře Kavárna Potmě. Obsluhovat budou nevidomí

Ode dneška bude v Praze otevřená Kavárna Potmě. Patří k projektu Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu na pomoc nevidomým. Ke stejnému účelu budou sloužit i peníze, které návštěvníci za občerstvení utratí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kavárna POTMĚ -  ukázka výcviku vodicích a asistenčních psů

Kavárna POTMĚ - ukázka výcviku vodicích a asistenčních psů | Foto: David Sedlecký

V kavárně ponořené do tmy si příchozí vymění role s nevidomými.

„Nevidomí se stávají kavárníky a průvodci vidících v absolutní tmě, to znamená ve ztmaveném prostoru, kde si návštěvníci můžou dát různé nápoje od kávy přes čaje, džusy, nealkoholické pivo,“ řekl ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu Přemysl Filip.

Pozval i na speciální světluščí zmrzlinu a doprovodný program.

„Lidé si taky budou moct prohlédnout třeba unikátní výstavu fotek Roberta Vana. Nafotil pro nás portréty nevidomých a návštěvníci můžou posoudit, jak se mu to povedlo, přímo v Palladiu, kde máme expozici s popisky, o koho se jedná, jaký je jeho životní příběh,“ popsal.

Představí se také nevidomí hudebníci. Kavárna Potmě bude otevřená v Praze na náměstí Republiky až do 23. června.

Kavárna Potmě - trasa autobusu v roce 2016 | Foto: Český rozhlas

Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme