Na Příbramsku se převrátil autobus, 12 lidí se zranilo

Mezi Pečičkami a Milínem na Příbramsku ráno havaroval linkový autobus. Zranění utrpělo podle posledních informací 12 lidí, z toho dvě osoby se zranily těžce. Řidič nejspíš v mikrospánku sjel ze silnice a autobus skončil ve svahu převrácený na bok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozstříhané přední okno autobusu hasiči | Foto: Pavel Pavlas

Linkový autobus jel od Pečiček směrem na Milín a havaroval u podjezdu rychlostní komunikace. Cestovalo v něm asi 25 lidí, převážně školáků.

Policie přesnou příčinu nehody zatím neřekla. Alkohol u řidiče dechová zkouška vyloučila.

Kvůli vyproštění autubusu jeřábem musela být silnice z Pečiček do Milína dopoledne uzavřena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o ranní nehodě autobusu na Příbramsku zjišťovala redaktorka Eva Kézrová

Linku provozuje společnost Veolia Transport Praha a podle jejího jednatele Petra Čiháka řidič nastupoval na směnu odpočinutý po volném víkendu.

„Patří mezi zkušené řidiče, pracuje u nás od roku 2006 a za tu dobu s ním nebyl nejmenší problém, co se týká bezpečnosti práce, nebo že by vykazoval nějaké výkyvy ve výkonnosti,“ řekl Radiožurnálu Čihák.

Teprve rok starý autobus byl podle techniko-provozního ředitele dopravce letos po garanční prohlídce a v pořádku. Bezpečnostní pásy pro cestující v něm ale nejsou. Legislativa je totiž pro příměstské a linkové spoje nenařizuje. Pouze u dálkových autobusů jsou bezpečnostní pásy už zhruba šest let povinné.

Společnost Veolia Transport Praha je pojištěná a až skončí šetření nehody, budou cestující odškodněni. Odškodné mohou požadovat nejen zraněn, ale i ti, kterým ranní nehoda zcela změnila dnešní program.


Zvětšit mapu

Pavel Pavlas, mta, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme