Na severu Čech a Moravy způsobily sněžení a vichřice problémy

Českem se prohnala sněhová vichřice, zasáhla hlavně západ a sever republiky. Důsledkem byly kamiony uvízlé v kopcích nebo železnice zatarasené popadanými stromy. Větru o síle orkánu museli čelit také lidé na Severu Moravy a ve Slezsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice v Duchcově na Teplicku mizí pod přívaly sněhu | Zdroj: ČTK

Kvůli popadaným stromům se tam na řadě míst zastavila doprava. Nejvážnější byla situace na Frýdecko-Místecku, kde na trase mezi Českým Těšínem a Hnojníkem museli hasiči hned několikrát odklízet vyvrácené stromy.

Nápor vichru nevydržela také věžička na kostele svatého Mikuláše v Kravařích na Opavsku a ohnula se do téměř vodorovné polohy. Okolí kostela je momentálně uzavřené.

„Cesta, která vede po straně, kde se ta věžička nahnula, je zastavená a jsou tam hasiči. Budou tam pravděpodobně celou noc. Jaká bude škoda, to budeme teprve zjišťovat. Věžička se musí sundat a pak se teprve uvidí,“ řekl Radiožurnálu farář Bohuslav Novák.

K tomu ale dojde, až se počasí trochu uklidní.

Kateřina Daňková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme