Na Smíchově zasahovali policisté a chemici. Kvůli podezřelému balíčku evakuovali 160 lidí

Policie a hasiči v pondělí zasahovali v ulici Karla Engliše na pražském Smíchově. Na místě byly nalezeny dva podezřelé předměty, batoh a kanystr s neznámou tekutinou. Hasiči evakuovali 160 lidí z blízkého okolí. Na místo byli přivoláni chemici HZS, kteří látku zajistili a odvezli k dalšímu opatření. Provoz v dotčené oblasti byl obnoven v 18 hodin a 30 minut, informovala pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch plynu mezi Smetanovým nábřežím a Divadelní ulicí v centru Prahy.

Výbuch plynu mezi Smetanovým nábřežím a Divadelní ulicí v centru Prahy. | Foto: Filip Jandourek

„Zhruba od 16.35 hod. probíhala bezpečností opatření v souvislosti s nálezem volně odloženého batohu. Vzhledem k tomu, že na místě byly nalezeny také nějaké chemikálie, byli na místo přivolání chemici,“ řekla Zpravodajskému webu Českého rozhlasu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Na místo byl podle mluvčí přivolán také psovod se speciálně vycvičeným psem a pyrotechnik.

„Na místo vyjely dvě jednotky z centrální a smíchovské stanice. Šlo o dva podezřelé předměty, batoh a další balíček. Batoh byl negativní, nyní se prověřuje druhý balíček. Po příjezdu jednotek jsme evakuovali 160 osob,“ upřesnil pro Zpravodajský web Českého rozhlasu mluvčí HZS Praha Martin Kavka. Podle Zoulové byl provoz v ulici obnoven v 18.30 hodin.

ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme