Na stole je druhý audit Opencard

Veřejnost by se měla od pražského primátora Pavla Béma dozvědět, jak dopadl druhý audit karet Opencard. Potvrdí anebo vyvrátí zjištění předchozí studie. Podle ní stál projekt čipových karet hlavní město bezmála miliardu korun, aniž přitom vydělal jedinou korunu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard | Foto: Marián Vojtek

Opoziční zastupitelka Jana Ryšlinková dospěla k názoru, že došlo k porušení zákonů o zadávání veřejných zakázek a o hospodaření s veřejnými prostředky a podala proto trestní oznámení.

Minulý týden náměstkyně pražského primátora Markéta Reedová rezignovala na svou pozici v radě města. Reedová ze Sdružení nezávislých kandidátů - Evropští demokraté se dlouhodobě snažila prosadit protikorupční strategii, ale v radě s návrhy neuspěla.

Reedová ve Stalo se dnes opakovala, že důvodem jejího odchodu je nepřijetí protikorupční strategie. Podle ní se nyní bude problém Opencard trochu odsouvat, vznikne komise po vzoru Poslanecké sněmovny, vyrojí se kritici a pak se budou tkzvaně komunikovat takzvané úspěchy.

Pražští radní by dnes také měli projednat uzavření dohody s nájemcem Výstaviště, společností Incheba. Kvůli sporům o pojistku za vyhořelé křídlo Průmyslového paláce magistrát Inchebě hrozí tím, že ji ke konci roku nájemní smlouvu vypoví.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme