Na Šumavě i v Krušných horách panují velmi dobré lyžařské podmínky

Ochlazení a nový příděl sněhu vylepšily lyžařské podmínky na Šumavě i v Krušných Horách. Ve vyšších polohách leží i více než půl metru sněhu, všechny areály jsou v provozu a také běžecké trasy jsou čerstvě upraveny. Provozovatelé lákají také na nejrůznější víkendové akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři v Krušných horách | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

„V provozu jsou všechny vleky. Běžecké stopy byly upraveny v pátek s výjimkou úseku z Nové Hůrky na bývalou Hůrku, tam jsou vyvrácené stromy. Pozor při sjezdu z Polomu na Debrník, ve spodní části je vytáté místo,“ říká Kristina Lehečková z informačního centra v Železné Rudě. Na Železnorudsku leží 20 až 80 centimetrů sněhu.

Aktuální informace o stavu a úpravě stop nabízí webová stránka bilastopa.cz. Velmi dobré podmínky pro lyžování panují na železnorudském Špičáku.

Přehrát

00:00 / 00:00

O aktuálních lyžařských podmínkách na Šumavě a v Krušných horách informovali reportéřka Monika Zettlová a Zdeněk Trnka

„Na Špičáku napadlo od začátku týdne 30 centimetrů nového sněhu. Upravuje se dvakrát denně, rolby vyjíždějí hned po skončení provozu zhruba v půl páté a pak hned ráno okolo páté hodiny. Ta vrstva si musí nějakou dobu sedat, ale na víkend by měly být sjezdovky perfektně připravené,“ říká za skiareál Karel Samec.

Železnorudský areál Belvedér pořádá v sobotu Belvedérskou dvanáctku. Jde o veřejný závod v běhu na lyžích klasickým způsobem. „Pořadatelem je město Železná Ruda, tělovýchovná jednota Tatran Železná Ruda a hotel a pivovar Belvedér. Začátek je v 10 hodin, přihlásit se je možné na místě,“ informuje Kristina Lehečková.

Na Železnorudsku se lyžuje také v areálech Nad Nádražím, Alpalouka, Weissova louka, na Pancíři nebo na Godlhofu. V provozu je areál Samoty.

„Sněhové lyžařské podmínky jsou téměř ideální. Souvislá vrstva sněhu má 40 až 60 centimetrů a je úplně nádherné počasí pro lyžování. V provozu je velký vlek Doppelmayr 1000 metrů dlouhý, poma 300 metrů dlouhá a dětský koberec pro lyžařskou školu,“ říká provozovatel areálu Jaroslav Lučan a zve na maškarní na sněhu:

Lyžaři na Šumavě | Foto: Jan Schafhauser, NP Šumava

„Na víkend zde máme akci pro děti, kde budou soutěže pro děti s cenami. Které dítě přijde v masce, tak má jízdu zadarmo.“

Dobré podmínky pro lyžování, 30 centimetrů sněhu a upravenou sjezdovku nabízí také areál v Kašperských Horách a lyžuje se i na svahu v Kocourově u Klatov. Naopak sjezdovka Sádek na Domažlicku a vlek v Přimdě v Českém lese jsou mimo provoz.

Krušné hory hlásí ideální podmínky

Také Krušné hory hlásí vynikající lyžařské podmínky. Tradičně nejlépe se bude lyžovat na svazích saského Fichtelbergu a českého Klínovce. „Na Klínovci je přibližně 110 centimetrů sněhu. O víkendu by podle předpovědí mělo být i nadále slunečno a příjemné podmínky pro lyžování,“ potvrzuje Adam Svačina ze skiareálu Klínovec Sever.

Podobné podmínky jsou také na Neklidu a na sjezdovkách u Božího Daru, Telnice či na Bouřňáku. Nový sníh ale umožní dobré lyžování také v níže položených střediscích, například v Perninku. „V Perninku připadlo okolo 40 centimetrů čerstvého sněhu, všechny lyžařské areály jsou v plném provozu a Krušnohorská lyžařská magistrála je opět sjízdná a strojově upravená,“ říká Nikola Derflerová z infocentra.

Bublava u Kraslic nabídne o víkendu asi nejlepší lyžování v této sezoně. Na sjezdovkách je dobrý podklad krytý prašanem. „Všechny sjezdovky jsou v provozu, napadlo pár centimetrů prašanu, lepší podmínky už ani být nemůžou,“ říká šéf skiareálu Jiří Lhota.

Běžkaře čekají strojově upravené stopy po celé délce lyžařské magistrály. Běžkovat se bude nad Březovou u Sokolova i v blízkosti Mariánských Lázní. Také Mariánskolázeňský skiareál je pro lyžaře k dispozici. O víkendu se tam pojede Evropský pohár v paralelním slalomu na snowboardu. Příměstský areál v Aši hlásí otevřeno a výšku sněhu od 20 do 40 centimetrů.

Zdeněk Trnka, Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme