Na Šumavě poteče zelené pivo. Výtěžek z prodeje půjde na obnovu lesů

Na Šumavě se dnes bude čepovat zelené pivo. Koná se tady totiž další ročník akce Zeleným pivem na Zelený čtvrtek za zelenou Šumavu. Akci spolupořádá Správa Národního parku Šumava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zelené pivo, pivní speciál, minipivovar Richard | Foto: Eva Odstrčilová

Zelený čtvrtek, zelené pivo a zelená Šumava jsou pojmy, které k sobě už třetím rokem neodmyslitelně patří. Letos se bude zelený pivní speciál čepovat ve dvaceti vybraných šumavských hospodách. Zisk z prodeje i tentokrát půjde na obnovu zdejších lesů.

„Z každého vypitého piva putuje část zisku zpátky na Šumavu. Šumavské lesy tak od pivovaru Starobrno, který zelené pivo vaří, dostanou zpátky až desítky tisíc korun,“ potvrdil mluvčí národního parku Šumava Pavel Pechoušek.

Za získané peníze se podle něj budou do šumavské přírody vracet buky a jedle.

Zeleným pivem na zelenou Šumavu si mohou zájemci připít například v Horské Kvildě, Modravě, Prášilech, Stožci nebo v Horní Plané.

Pivo bude na čepu do vyprodání zásob, kompletní seznam všech zapojených hostinců najdou zájemci na webu národního parku.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme