Česko 1:0 Rakousko

Na Šumperku jsou silnice sjízdné, hrozí ale pád stromů

Na Šumperku bojují od rána s poryvy větru a chumelením. Večerní počasí je takové, že nížinách prší a od středních poloh jsou přeháňky smíšené. V místech horských přechodů stále chumelí a silně fouká. Silnice jsou sice všechny s velkou opatrností sjízdné, vlivem větru ale hrozí nadále pády větví nebo i stromů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Popadané stromy zastavily 16. prosince provoz na trati mezi Mariánskými Lázněmi a Planou | Zdroj: ČTK

Chumelit na Šumpersku začalo v brzkých ranních hodinách, během dne napadlo až 20 centimetrů nového sněhu, zejména v horských oblastech.

Silničáři byli venku s veškerou technikou. V dopoledních hodinách byly neprůjezdné tři silnice na Hanušovicku z důvodu spadlých stromů.

Policie eviduje za dnešek šest nehod, jejichž příčinou byl především nesprávný způsob jízdy, kdy řidiči nepřizpůsobili rychlost stavu vozovky a povětrnostním podmínkám.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Zdeňka Jílková mluví o situaci na Šumpersku ve Večerním radiožurnálu.mp3

Dopoledne přestaly jezdit vlaky mezi Starým městem a Hanušovicemi. Příčinou byly popadané stromy na trati. Zprovoznit trať se železničářům nepodařilo až do večerních hodin, funguje tam proto náhradní autobusová doprava.

Energetici evidovali dva výpadky na vysokém napětí na Hanušovicku a několik desítek výpadků nízkého napětí. To se už podařilo opravit.

Podle slov náčelníka Horské služby v Jeseníkách od rána fouká a sněží. Záchranáři nedoporučují túry kvůli silnému větru a místy až metrovým závějím. V provozu byla všechna lyžařská střediska, jejich návštěvnost ale byla minimální.

V Jeseníkách platí druhý stupeň lavinového nebezpečí a vzhledem k vývoji počasí záchranáři předpokládají, že už ráno stoupne na třetí stupeň.

Zdeňka Jílková, Daniela Pavlíčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme