Na táboře na Třebíčsku hořelo. Děti jsou v pořádku, jeden z vedoucích je popálený

U obce Vaneč na Třebíčsku dnes propukl požár v areálu letního tábora. Vzplály tlakové lahve a následně kuchyň s jídelnou a část lesa. Všech 81 dětí stačilo včas uniknout do bezpečí, jeden z vedoucích si popálil ruku. Lékaři ho ošetřili na místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hašení simulovaného požáru lesa | Foto: Michal Záboj

V současné chvíli se odklízejí škody, vyšetřovatelé zjišťují příčinu požáru. Nabízí se souvislost s počasím, oficiálně to však potvrzeno nebylo.

Záchranáři přemístili děti a jejich vedoucí do kulturního domu ve Vanči, kde je pak postupně vyzvedávali rodiče. Tábor pro ně skončil. Škoda, kterou oheň napáchal, dosáhla čtvrt milionu korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letní tábor na Třebíčsku ukončil předčasně požár. Na místě natáčel redaktor ČRo Milan Kopecký.

Požár vypukl v pátek před polednem. "Při přípravě oběda došlo k zahoření jídelny. Byli tam hasiči, takže teď čekám na oficiální verzi, proč k tomu došlo. S dětmi jsme bez problému odešli od ohně, nikomu se nic nestalo. Všichni vedoucí, všechny děti jsou v pořádku," popsal vedoucí tábora Petr Ležovič.

Tábor s názvem Sámova říše pořádá TJ Sokol Tasov a tento druhý běh měl trvat až do neděle. Ležovič tvrdí, že nic nebrání tomu, aby v neděli začal třetí běh. Nové zázemí pro tábor se podle jeho slov vybuduje.

"Po nás určitě budou pokračovat, teď už se tam v podstatě pracuje na úklidu spáleniště. Snad to dáme do kupy," říká vedoucí.

Milan Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme