Na Tachovsku ukradli mříže u kanálů podél dálnice, škoda je přes půl milionu

Celkem 144 kovových mříží ukradli zloději u dálnice D5 na Tachovsku. Kryty na kanály a roury mizely už od června, škoda je přes půl milionu korun. Zloděje teď hledá policie, prosí o pomoc svědky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zloději ukradli odtokové mříže u dálnice D5 na Tachovsku

Zloději ukradli odtokové mříže u dálnice D5 na Tachovsku | Foto: Lukáš Milota

„Pachatel odcizil celkem 139 odtokových mříží a 5 horských vpustí, čímž způsobil škodu téměř 532 000 korun,“ říká Markéta Fialová z krajského ředitelství policie.

Mříže chybí ve dvacetikilometrovém úseku, od 128. kilometru dálnice D5 až k hranicím s Německem.

V úseku je instalovaná kamera, nemá ale noční vidění. Vysledovat zloděje tak bude obtížné. Kamer je navíc na dálnici nedostatek.

„Od kilometru 80 až po státní hranici 150 máme v současné době osazeny pouze dvě kamery. Ale vbrzku nás čeká osazení dalších deseti kamer,“ potvrzuje Bohumil Gruber z Ředitelství silnic a dálnic.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zloději ukradli na Tachovsku kovové rošty podél dálnice, informuje redaktor Lukáš Milota

Odkryté vpustě by podle něj neměly omezovat provoz a pokud motorista nevystoupí při poruše vozu zrovna u krajnice, nejsou místa nebezpečná.

Ve chvíli, kdy se dovnitř dostane nepořádek a ucpou se žlaby, může ale dojít k zaplavení dálnice.

„Nebezpečná jsou pro ty, kteří se pohybují po dálnici a nemají tam co dělat. Vbrzku dojde k náhradnímu osazení plastových roštů, do dvou týdnů přibližně,“ dodává Gruber. Postupně nechá Ředitelství silnic a dálnic vyrobit nové kovové rošty.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme