Na terasách pražského Národního divadla se budou konat svatby

Vdát se anebo oženit se lidé budou moci nově také na terasách Národního divadla v Praze. S nápadem ředitele divadla, Ondřeje Černého, souhlasí i ministerstvo kultury.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní divadlo | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Už příští rok v létě by si na terase obklíčené sochami můz, které jedou na trojspřežím, mohli říct své ano první snoubenci. Nejdřív se ale musí opravit fasáda Národního divadla, říká ředitel první české scény Ondřej Černý:

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž připravila redaktorka Českého rozhlasu Michaela Vetešková

„Bývali bychom už ten projekt rozhodli, ale v tuto chvíli čekáme na definitivní harmonogram, jak se bude opravovat fasáda Národního divadla, takže pokud by tam bylo lešení, tak asi nemá smysl dělat u trig svatby už v tomto roce.“

Vedení Národního divadla původně uvažovalo i o tom, že by ke svatebním obřadům pronajímalo během divadelních prázdnin také jeviště Stavovského divadla a salónky historické budovy. Po dohodě s ministerstvem kultury budou ale obřady jen venku na terasách u trig.

„Až bude divadlo v novém hávu, tak nepochybně v letních měsících taková svatba u trig může být pro mnohé potěšením a doufám, že to pro nikoho nebude urážkou,“ dodal Černý.

Národní divadlo si díky svatbám může zlepšit svůj rozpočet a upoutat na sebe pozornost, vysvětluje důvody tohoto rozhodnutí ředitel Černý. Kolik svatebčané zaplatí za obřad ve Zlaté kapličce ale říct nechtěl.

Podobnou službu nabízí v Evropě pouze Národní divadlo v Londýně.

Michaela Vetešková, Lenka Rafaelová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme