Na Točníku se může začít se stavbou medvědária

Na Točníku konečně začali se stavbou medvědária. Musí být hotové nejpozději do října tak, aby v něm mohli bydlet medvědi Martin a Agáta z připravovaného večerníčku Václava Chaloupka. Režisér sice medvědy Točníku slíbil, při své poslední návštěvě hradu ale řekl, že podle jeho názoru medvědárium postavit nestihnou a šelmy asi budou bydlet jinde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba medvědaria na Točníku | Foto: Petr Kološ

Režisérova hrozba zapůsobila a na Točníku se za začalo stavět.

„Je to hrozná lopotina, co vám mám povídat.“ Vladimír Rulík stojí na prostranství pod hradním mostem v místech, kde bylo původní medvědárium. Na svahu se tu válejí vymýcené keře, stromy i původní mříže.

„To jsou původní staré, co tady byly, to je starý výběh. Byl jen takhle malinký,“ ukazuje Rulík. Nový výběh bude o hodně větší a jeho budování je dřina. „Zatím jsme na to týden ve dvou. Vesměs všechno budeme dělat ručně,“ tvrdí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výstavbě medvědaria na Točníku informoval reportér Petr Kološ

Na celý areál budoucího medvědína je dobře vidět shora, z hradního mostu. Kastelán Točníku Petr Zemánek má dobrý přehled i o financích.

„Rozpočet je přibližně 700 tisíc korun, my máme teď takových 370 vybráno. Ale do toho jsou ještě nějaké naturálie,“ počítá kastelán a dodává:

„Na ten začátek máme určitě, dovybavení, zahlazení povrchů a tak dále je druhá věc. Ale spousta věcí se dá udělat naturáliemi. Máme lidi, kteří nám pomáhají se sloupky, s ohradníkem. Myslím, že se to nakonec dá dohromady.“

Kdo by chtěl vidět postup prací nebo na medvědárium na Točníku přispět, má příležitost v neděli 21. července na akci Medvědí Točnění. Připravený je jarmark, ukázky rytířských soubojů, středověká hudba a pro děti poníci a maskérské dílny.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme